Zapraszamy serdecznie do nowych zapisów!

Oferta dla dzieci

Oferta dla dzieci

 

Akrobatyka

 

Ewolucje cielesne o dużym stopniu trudności, które wykraczają poza przeciętne ludzkie umiejętności. Uczestnicy zajęć uczą się podstawowych elementów akrobatycznych, takich jak przewroty, przerzuty, przejścia, stójki oraz pracują nad siłą i gibkością, która pomoże im w opanowaniu elementów trudniejszych, takich jak szpagaty czy stanie na rękach. Akrobatyka nie stanowi sportu, a określa rodzinę sportów. Głównym celem naszych zajęć jest połączenie technik tanecznych z elementami akrobatyczno – gimnastycznymi. Uczestnicy zajęć poznają sposoby płynnego przechodzenia między jednymi a drugimi.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 4-6 lat, 7- lat, 9-11 lat. 

 

 

Ofertę dla młodzieży znajdziecie tu

 

Akrobatyka na drążku pionowym

To zajęcia łączące akrobatykę, gimnastykę oraz taniec oczywiście. Zajęcia dla dzieci mają charakter wyłącznie sportowy i są dostosowane do możliwości najmłodszych. Na zajęciach akrobatyki twoje dziecko nauczy się przede wszystkim podstawowych kroków, a jednocześnie poprawi kondycję i koordynację ruchową. Akrobatyka na drążku pionowym jest dyscypliną sportową z przyszłością. Zajęcia dla dzieci tego typu pozwolą Twojemu dziecku osiągnąć niesamowitą sprawność fizyczną umożliwiając mu w przyszłości uprawianie wielu innych dyscyplin sportowych.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 6-8 lat, 9-12 lat

 

 

Ofertę dla młodzieży znajdziecie tu

 

 

Akrobatyka na szarfach dla dzieci

 

 

 

Taniec na szarfach to wyjątkowe połącznie akrobatyki i tańca. Zajęcia wspomagają nie tylko budowanie siły mięśniowej ale także zwiększenie zakresu ruchów poprzez rozciąganie. W trakcie zajęć nauczysz się lepiej rozumieć swoje ciało, świadomie wykorzystywać odpowiednie partie mięśniowe potrzebne do wykonania danego ćwiczenia. Program zajęć uzależniony jest od stopnia zaawansowania kursantów. Rozpoczynamy od zapoznania się ze specyfiką wiszącego z sufitu materiału, uczymy się wspinać, oswajamy z pozycjami odwróconymi. Krok po kroku przechodzimy od bardziej statycznych do bardzo dynamicznych elementów jak obroty, zjazdy czy spady. Szarfy są niepowtarzalnym rekwizytem, stąd stawiamy na indywidualne podeście do kursantów aby każdy osiągnął sukces, ale w swoim własnym tempie.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 6-9 lat, 10-13 lat

 

 

Hip Hop 

 

Oferuje to, co w tańcu jest najbardziej inspirujące – połączenie różnych technik. Nawiązuje do klasycznego tańca hip hopowego, ale włącza również elementy New Style, a nawet jazzu. New Age różni się od typowych tańców ulicznych, gdyż rozwijał się przede wszystkim w studiach tanecznych - głównie w Hollywood i Los Angeles. Jego technika opiera się na miękkich i płynnych ruchach, izolacjach oraz koordynacji całego ciała. Chociaż zajęcia New Age kładą nacisk na naukę konkretnej choreografii, pozostawiają jeszcze dużo miejsca na Twoją wyobraźnię i własną interpretację.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 4-5 lat, 6-8 lat, 9-11 lat

 

Ofertę dla młodzieży znajdziecie tu

 

Balet

 

Zajęcia baletu kształtują sylwetkę, uczą prawidłowej postawy, subtelnego poruszania się i elegancji. To właśnie taniec klasyczny kształci piękną linię ciała, płynność oraz harmonię ruchu. Jest też niezbędną techniką dla wszystkich, którzy marzą o karierze profesjonalnego tancerza w przyszłości. Zajęcia wprowadzają w magiczny świat baletu. Pozwolą opanować podstawowe pozycje i kroki. Obejmują ćwiczenia przy drążku, rozciąganie, naukę wykonywania póz i skoki.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 4-6 lat

 

Break Dance / BBoing

 

 

Inaczej bboying – rodzaj tańca wymagającego dużej sprawności fizycznej, dobrej kondycji oraz poczucia rytmu. Największy nacisk kładziony jest na rozciąganie oraz kroki wykonywane w parterze, czyli (rękami, nogami, całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca break dance to b-boy lub b-girl. Taniec ten najprawdopodobniej narodził się w 1969 roku w Bronksie – dzielnicy Nowego Jorku. Bardzo szybko rozpowszechnił się w całych Stanach Zjednoczonych, by w końcu dotrzeć i do Europy. Na zajęciach króluje muzyka o funk, jazu, soul, hip hopu. Taniec powstał na podstawie bitew, uprawianych przez gangi w Nowym Jorku, które polegały na pokazywaniu różnych gestów pod adresem przeciwnika. Podstawowe kroki to: Toprock – dynamiczne kroki, które łączone są z gestykulacją i tworzą, wrażenie “mowy ciałem”, Power moves – figury rotacyjne, Freeze – figury statyczne, polegające na tym, że tancerz “zastyga” w konkretnej pozycji, Drop – są to przejścia z toprocka do footworka, dzięki którymi tancerz zachowuje ciągłość taneczną, Footwork – to rodzaj kroków, wykonywanych z pozycji przysiadu podpartego.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. 

 

 

Jazz/show dance dla dzieci

 

Styl tańca łączący w sobie różne style taneczne m.in. taniec nowoczesny, jazz, modern, latino. Oprócz techniki, bardzo ważny jest wyraz artystyczny i umiejętność opowiadania ruchem historii, przekazywania emocji tak, aby zaskoczyć widza. Zajęcia są niezwykle ekspresyjne, kształtują umiejętność artystycznego wyrażania siebie, a także pamięć ruchową i koordynację. Dzięki swojej różnorodności Show Dance to nie tylko nauka kroków, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat

 

 

Jazz

Jest to taniec ruchu. Silny techniczny fundament umożliwia tancerzowi skupienie się na aspektach stylistycznych i emocjach w tańcu. Silne i gwałtowne zmiany są znacząco usprawnione poprzez dobrą technikę baletową w tle. Jest to taniec dynamiczny, a wszystkie ruchy są precyzyjne. Opiera się na izolacji, kontroli i koordynacji poszczególnych części ciała przy jednoczesnej swobodzie i lekkości poruszania się. Nauka jazzu wymaga odpowiedniego rozgrzania mięśni by zapobiec urazom, dlatego lekcje zaczynają się od długiej rozgrzewki połączonej z dynamicznym rozciąganiem, następnie ćwiczone są podstawy baletowe i jazzowe oraz układane choreografie. W tej technice tancerz powinien wydawać się lekki i niezależny jest to jednak jedynie wrażenie. Pozwala jednak na dużą ekspresje oraz swobodę ruchu co ujmuje już od pierwszych zajęć.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 8-11 lat

 

Ofertę dla młodzieży znajdziecie tu

 

 

Street Dance Show

To nowoczesny taneczny mix, który łączy najpopularniejsze style uliczne, jak hip-hop czy house. Dzięki takiej mieszance możesz rozwijać swoje umiejętności taneczne nie zamykając się w jednej tylko konwencji ruchowej. Co za tym idzie tak samo różnorodna jest muzyka, do której tańczymy. Jak sama nazwa wskazuje pod Street Dance kryją się wszystkie style uliczne. Takie jak: Breakdance, Popping, Locking, Krumping, Hip-Hop, Dancehall, House, Elementy akrobatyki. Zajęcia Street Dance to najczęściej nauka choreografii, w której zostały wykorzystane wszystkie lub niektóre z wyżej wymienionych styli.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 7-8 lat, 9-11 lat

 

Ofertę dla młodzieży znajdziecie tu

 

 

Pierwszy taneczny krok

To zajęcia dla najmłodszych. Specjalnie opracowany program będący połączeniem rytmiki, zabaw przy muzyce, prostych kroków tanecznych oraz ruchu rozwijającego, doskonale wpłynie na psychofizyczny rozwój dziecka. To zajęcia, które uczą podstaw tańca, kształtują muzykalność, rozwijają świadomość ciała, poprawiają sprawność ruchową, koordynację oraz bardzo pozytywnie wpływają na funkcjonowanie dziecka wśród rówieśników.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 2,5-3,5 roku

 

 

Taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach tancerze będą mieli okazję poznać elementy takich tańców jak: disco dance, hip hop, taniec jazzowy czy taniec klasyczny. Celem naszych zajęć jest zainteresowanie uczestników różnorodnymi technikami i pokazanie ich odmian. W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia z tańca nowoczesnego dają możliwość wszechstronnego rozwoju. Kształtują poczucie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację ruchową.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym  4-5 lat, z podzialem 6-8 lat , 9-12 lat

 

 

 Latino solo dla dzieci i młodzieży

Zajęcia dla dzieci bazujące na podstawach tańców latynoamerykańskich, takich jak samba, salsa, cha-cha, jive. Zajęcia latino to ogromna dawka energii i zabawy. Latino to taniec skupiony przede wszystkim na rytmie, energii i emocjach. Na zajęciach oprócz nauki kroków i latynoskich choreografii będziemy wsłuchiwać się w muzykę, co doskonale rozwija koordynację i umuzykalnia, dodatkowo popracujemy nad własnym ciałem i świadomością ruchu poprzez emocje i oczywiście nie zabraknie świetnej zabawy w rytmach latino!

 

1717038682